KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Väggrelief 16569167
*
nr 1656 9167
Väggrelief
Sven Lundquist. Keramik. Längd: 30 cm. Höjd: 17 cm, oramad
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2024
kl 18:53:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 15:03:12
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla sven lundquist väggplatta väggrelief
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Väggrelief
nr 1656 9167
Väggrelief
Sven Lundquist. Keramik. Längd: 30 cm. Höjd: 17 cm, oramad
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/11 15:03:12 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla sven lundquist väggplatta väggrelief
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



